Poznejte krásy Beskyd…

Tipy na výlety Beskydy

Penzion Garni v Rožnově pod Radhoštěm je ideálním místem pro ty, kteří milují aktivní dovolenou. Na své si však přijdou i ti, kteří vyhledávají spíše pohodu a klid, a nenáročné procházky po okolí. Rožnov pod Radhoštěm a Beskydy můžou nabídnout oboje.

Cyklisté si přijdou na své při jízdě po místních cyklostezkách a turisté mohou vyrazit na procházky po okolí či si vyšlápnout na nedaleký Velký Javorník. Město Rožnov pod Radhoštěm také nabízí řadu možností pro procházky a návštěvy místních kaváren a restaurací. A těm, kteří hledají něco opravdu jedinečného, doporučujeme navštívit pivní lázně a ochutnat místní pivo.

V Penzionu Garni Vám rádi poradíme s výběrem nejlepších výletů a pomůžeme Vám poznat to nejhezčí z Beskyd.

Pivní lázně Rožnov pod Radhoštěm

Pivní lázně

Koupele v pivu včetně jeho vnitřního užívání již dávno využívalo lidové léčitelství. Vědci se jednoznačně shodují, že pivovarské kvasnice obsahují více vitamínů, stopových prvků a aminokyselin, než se vůbec kdy předpokládalo.

Rožnov pod Radhoštěm Jurkovičova rozhledna

Jurkovičova rozhledna

Unikátní Jurkovičova rozhledna byla postavena na Karlově kopci v Rožnově pod Radhoštěm podle plánů architekta Dušana Jurkoviče, nad Valašskou dědinou Valašského muzea v přírodě.

Valašské muzeum v přírodě Rožnov pod Radhoštěm

Valašské muzeum v přírodě

Největší a nejstarší skanzen ve střední Evropě. Muzeum bylo založeno v roce 1925 a je národní přírodní a kulturní památkou. Je to více než 100 originálních památkově chráněných objektů.

Radhošť Pustevny

Radhošť

Nejznámější hora v chráněné krajinné oblasti Beskydy. Měří 1129 metrů a nabízí krásné výhledy na celé Beskydy, Valašsko, Jeseníky a Malou a Velkou Fatru.

Rozhledna Velký Javorník u Rožnova pod Radhoštěm

Velký Javorník

Velký Javorník je hora v podhůří Beskyd, nejvyšší bod Veřovických vrchů. Hora je známé turistické místo s výhledem do širokého okolí, na vrcholu stojí turistická chata z roku 1935 a rozhledna z roku 2013.

Cyklostezka Bečva Rožnov pod Radhoštěm

Cyklostezka Bečva

Královnou moravských cyklostezek bývá právem nazývána cyklostezka Bečva sledující klikatící se linii beskydské řeky od pramenů Rožnovské a Vsetínské Bečvy až po ústí.

Adresa

Hradišťko 677
756 61 Rožnov pod Radhoštěm

Kontakt

Telefon: +420 602 775 666
Email: info@ubytovani-valassko.cz

Najdete nás

Přejít nahoru